بهره‌مندی شهروندان اهل تسنن آذربایجان غربی از خدمات اردوهای قرارگاه جهادی امام رضا(ع) تاریخ انتشار: 27/شهریور/1395

g-emamreza banner

مسئول گروه جهادی حضرت علی اکبر (ع) گفت: 600 نفر از شهروندان اهل تسنن روستاهای آذربایجان غربی از خدمات ارودهای جهادی بهره‌مند شدند.

عبدالحسین مسلمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، به تشریح فعالیتهای اردوی جهادی حضرت علی اکبر (ع) در مناطق محروم آذربایجان غربی پرداخت و اظهار داشت: گروه جهادی حضرت علی اکبر (ع) از شهر ری، اکنون در روستای میشده سفلی مشغول به ارائه خدمات به محرومان این روستا است.

مسئول گروه جهادی حضرت علی اکبر(ع) گفت: گروههای جهادی امام رضا(ع) به صورت روستا محور با رویکرد خدمات به محرومین و نیازمندان و نیز عام‌المنفعه به فعالیت می‌پردازند.

وی بیان کرد: این گروههای جهادی به افرادی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی هستند و یا افرادی که اوضاع زندگی مناسبی ندارند خدماتی از قبیل ایزوگام منزل، ساخت و ترمیم سرویس بهداشتی، کف سازی منزل و گچ کاری ارائه می‌کنند.

مسلمی تصریح کرد: برخی فعالیت‌های عام‌المنفعه از قبیل احداث و یا ترمیم دستشویی عمومی روستایی، ترمیم مسجد، فعالیتهای آبرسانی و یا بازسازی چشمه‌ها نیز توسط این گروهها انجام می‌شود.

مسئول گروه جهادی حضرت علی اکبر(ع) افزود: فعالیت‌های تیم‌های جهادی در محورهای مختلف انجام می‌شود و تابستان امسال در دو بازده زمانی 10 روزه شامل 15 تا 23 مرداد و 23 تا ابتدای شهریور ماه انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه برخی از روستاها با توجه به تراکم و محرومیت نیازمند مستقر دو تیم هستند خاطرنشان کرد: در روستای میشده سفلی 61 خانوار و با جمعیت بالای 600 نفر از اهل تسنن علاوه بر ارائه خدمات عمرانی، با هماهنگی ماموستای روستا خدمات فرهنگی نیز دریافت کردند  و چندین طرح نیز با عنوان حجاب در این روستا انجام شده است.

مسلمی گفت: یک اردوی جهادی چندین ماه قبل به شناسایی و تامین منابع می‌پردازد و بخش عمده‌ای از هزینه‌های فعالیت‌های این اردوها توسط خیرین تامین می‌شود.

مسئول گروه جهادی حضرت علی‌اکبر(ع) تصریح کرد: بخش مهم این گروههای جهادی را قشر نوجوان و جوان تشکیل می‌دهد و افرادی از 16 سال تا 70 سال از اقشار مختلف جامعه اعم از دانش‌آموز، دانشجو، طلبه و غیره در قالب این گروهها فعالیت می‌کنند.

مسلمی افزود: گروه جهادی حضرت علی اکبر(ع) با کوچکترین عضو 13 ساله و بزرگترین عضو 70 ساله از سال 92 شروع به کار کرده و در سال 93 به عنوان گروه برتر استان و در سال 94 نیز به عنوان گروه برتر ناحیه شناخته شد.


قرارگاه جهادی امام رضا

تهران، میدان امام حسین ٬ خیابان انقلاب ٬ قبل از پل چوبی ٬ تقاطع نامجو ( گرگان)

تلفن: 77680091-5داخلی132

فکس: 89774668

کلیه حقوق این وبسایت محفوظ است