داستانِ یک لطیفه خوزستانی تاریخ انتشار: 05/فروردین/1395

g-emamreza banner

دختر21 ساله قد بلند لاغر اندام سبزه رویی که با ابروانی کشیده و لبخندی که بر لب دارد جذابیتش را چندین برابر می کند.
او از بیماری می گوید که چندین سال است گریبانگیرش شده است و دست و پنجه ای نرم می کند که رویین تنان هم از پسش بر نمی آیند.
لطیفه می گوید که بیماری اش او را به خدا بیشتر نزدیک کرده است و باعث گرم شدن کانون خانواده اش است. از سالهای نه چندان دور می گوید که مدرسه درس می خوانده و دانش آموز رتبه بالای کلاس درسشان بوده ، در همان سالهایی که به تازگی وارد دوران راهنمایی می شود متوجه می شوند که بخاطر قند بالا باید انسولین مصرف کند و این بیماری به قدری دیر خودش را بروز می دهد که چشمان لطیفه را به کم سویی می کشاند و باعث می شود درس خواندن برایش سخت باشد. هاله ای از هرآنچه که در پیش رو دارد می بیند اما کامل نمی بیند.
وی با همه این اوصاف خدا را سپاسگزار و شاکر است و می گوید اگر این بیماری من نبود زندگی من اکنون معلوم نبود که چه می شد. می گوید حکمت بیماری ام را زمانی فهمیدم که مادر و پدرم بخاطر اختلافاتی که داشتند می خواستند از هم جدا شوند و متارکه نمایند. زمانی که متوجه این بیماری من شده اند پدرم متوجه شد کسی بهتر از مادرم نمی تواند از من پرستاری نماید و مادرم نیز همین افکار از ذهنش رد می شد. این بود که من بخاطر بیماری که خدا در عوض خانواده ام به من هدیه داده است شکر می کنم و این را مدیون خدا هستم که با این بیماری کوچک و گرفتن دید من راضی شده است که خانواده من در کنار هم بماند.
عزت نفسش ستودنی است. ضمن اینکه از فقر معیشتی رنج می برند، برای خریدن انسولین هم در مضیقه مالی هستند؛ اما باز هم می گوید از ما کسانی هستند که "فقیرتر و ندارتر" هستند و از خدا می خواهد که آنان را از این "فقر" خلاص کند. قلب مهربانی دارد که از سخنانش می توان فهمید. وقتی که می‌گوید من همیشه برای این بیماری خدا را شاکر و سپاسگزار هستم، شکی در بین این حرفهایش نمی توان دید چون با اینکه فقر از خانه اینان رخت بر نمی کند اما روحیه ای دارد که برای همسایگان خود از خداوند بهترین ها را می‌خواهد. لطیفه در دعاهایش بین انسجام خانواده و شفای بیماری اش، همواره خانواده را ترجیح می دهد.قرارگاه جهادی امام رضا

تهران، میدان امام حسین ٬ خیابان انقلاب ٬ قبل از پل چوبی ٬ تقاطع نامجو ( گرگان)

تلفن: 77680091-5داخلی132

فکس: 89774668

کلیه حقوق این وبسایت محفوظ است